Φωτογραφίες Παίζοντας Επιτραπέζια

This topic contains 388 replies, has 0 voices, and was last updated by Epitrapaizoume.gr Epitrapaizoume.gr 3 years, 5 months ago.

Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 392 total)
  • Author

Βαγγελη οι καμηλές ειν παιχνιδι με ελαχιστους κανονες το μαθαινεις σε 5 λεπτα το πολυ και το παιζεις σε 20.Καθαρος τζογος τρεχουν οι καμηλες και πονταρεις αλλα εχει ενα συστημα που χει τρελες ανατροπες κι εχει χαβαλε!δεν ειν σοβαρο παιχνιδι στρατηγικης ετσι ειναι καθαρα για χαβαλε!!!!!Αλλα αξιζει!!!

Πετραν τωρα το ρομποραλι ειν σαφως πιο σοβαρο και πιο δυσκολο…Εχει περισσοτερους κανονες οχι υπερβολικα πολλους και δυσκολους αλλα πολυ περισσοτερους απο τις καμηλες…Εχεις ρομποτ που τρεχουν σε συγκεκριμενες πιστες(εχει 40 το rulebookμεσα φτανουν και περισυεουν),κραταει γυρω στα 90λ και ενβ ταχει θα σου πω τα εξης:
    Καθε παιχτης χειριζεται ενα ρομποτ.Καθε ρομποτ αντεχει 9(αν θυμαμαι καλα)ποντους ζημιας.Καθε ρομποτ τραβαει 9 καρτες λοιπον μειον μια καρτα για καθε ζημια του…Η ζημια ειν το πιο ευκολο ομως να συμβει στο ρομποτ του αρα μετα τον 1ο γυρο σχεδον ολοι εχουν
    Εσυ λοιπον απο τις καρτες που εχεις αποφασιζεις ποιες 5 θα παιξεις αλλα και με ποια σειρα.Ολοι παιζουν ταυτοχρονα κι αποκαλυπτουν ταυτοχρονα.Η καθε καρτα εχει πανω νουμερα με το πιο μεγαλο να παιζει πρωτο κτλ.Αρα δεν υπαρχει σειρα αλλα παιζει αυτος που ανοιξε τη καρτα με το μεγαλυτερο νουμερο.Κι εδω αρχιζει το γελιο…
    Πχ εχεις προγραμματισει να πας ευθεια…Αλλα ανοιγεις καρτα καποιος αλλος που ναι διπλα σου κι ερχεται καταπανω σου και παιζει πρωτος…Σε σπρωχνει σε παει αλλου κι ολο σου το σχεδιο παει στραφι…Μπορει να βρεθεις ακομα και στο γκρεμο…Ναι η πιστα δεν ειν κυκλικη αντιθετως εχει εμποδια,γραναζια που σε περιστρεφουν και λωριδες που σε κινουν προς καποια κατευθυνση…Καις ολα σου τα εγκεφαλικα κυτταρα αλλα ειν παιχνιδαρα που βγαζει απο γελιο μεχρι σκεψη και στρατηγικη!ασυζητητι για την παρεα σου παιζει ως 8 ατομα!!!

petros papitsis
    Participant

Σε ευχαριστώ παρα πολυ Αχιλλέα :salute: bravo Βαγγέλη παρε της καμιλες με κλειστά μάτια. Αύριο και ολας!!! Μιλάμε για πολύ γέλιο και με τεράστιες ανατροπές….. 2thumbsup

petros papitsis
    Participant

Καλημέρα. μονο Κυριακή παιξαμε αυτήν την βδομάδα αλλά ηταν αρκετά ικανοποιητικα. ένας φιλος απο την παρεα έφερε και παίξαμε δυο καινούργια παιχνιδια. το survive και το εντυπωσιακό lords of xidit που αφισε πολυ καλες κριτικές. μερικες φωτογραφίες απο χθες smileee

To survive τα σπαει πετραν εχει χαβαλε αρκετο απλως ειν για 4αδα αν δεν εχεις καποιο expansion…Αλλιως πολυ καλο παιχνιδακι!Το lord of xidit το δα προσφατα τι λεει ρε φιλε???Τι στυλ ειναι??Αν εχεις χρονο πες στα γρηγορα…Χαιρετω σε

petros papitsis
    Participant

Φιλε Αχιλλέα. Τοlord of xidit το έπαιξα μονο μια φορα και ταυτόχρονα το εξυγουσαμε δεν εχω βγάλει μια γενική εικόνα για αυτο το παιχνίδι και δεν μπορώ να σου πω τωρα. Παντός εχει ωραίο και γρήγορο μηχανισμό και το παίξαμε πολυ ευχάριστα. Εχει ενα ωραίο ταμπλό για τον καθε παικτη που αυτό σου φτιάχνει το πως θα κινηθείς πάνω στο κεντρικο ταμπλό. Πολύ έξυπνο και ωραίο. Αυτά προς το παρών.

@petros papitsis » Τρί Νοέμ 04, 2014 7:30 pm wrote:

Φιλε Αχιλλέα. Τοlord of xidit το έπαιξα μονο μια φορα και ταυτόχρονα το εξυγουσαμε δεν εχω βγάλει μια γενική εικόνα για αυτο το παιχνίδι και δεν μπορώ να σου πω τωρα. Παντός εχει ωραίο και γρήγορο μηχανισμό και το παίξαμε πολυ ευχάριστα. Εχει ενα ωραίο ταμπλό για τον καθε παικτη που αυτό σου φτιάχνει το πως θα κινηθείς πάνω στο κεντρικο ταμπλό. Πολύ έξυπνο και ωραίο. Αυτά προς το παρών.

Eυχαριστω πετραν μου!Να σαι καλα για την ενημερωση κι αν το ξαναπαιξεις κι εχεις νεοτερα μας ενημερωνεις!!!χαιρετω σε 2thumbsup

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

Star Wars: Imperial Assault απλά τέλειο!!!!!!!! :meeple:
    P18-05-19_09.24720150213_200107.jpg[/attachment:2v3mvrnx]

@VitaKapa » Σάβ Φεβ 14, 2015 11:39 pm wrote:

Star Wars: Imperial Assault απλά τέλειο!!!!!!!! :meeple:
    P18-05-19_09.24720150213_200107.jpg[/attachment:2wywdkmy]

Γεια σου ρε Βαγγελη με τις παιχνιδαρες σου!!!Καλα οτι θα ναι καλο ειμαι σιγουρος αλλα θελω να σε ρωτησω κατι…Δεν ειν ιδιο με το descent???Εγω που εχω το descent 2nd edition αξιζει να δωσω 90 ευρω να το παρω??Παρομοιο παιχνιδι εχω ακουσει με βελτιωμενους κανονες(οι κανονες του ντισεντ ειν ανυπαρκτοι)…Ποια η γνωμη σου???

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

Καλημέρα Αχιλλέα 🙂 δυστυχώς το Descend 2nd edition δεν το εχω παίξει ακόμα και δεν μπορώ να κάνω απευθείας σύγκριση! Ωστόσο βασίζομαι στα λόγια του φίλου μου Γιαννη που εχρι και τα 2 και θεωρεί το Starwars πολύ πολύ καλύτερο! Ουσιαδτικά μου είπε ότι είναι 2 παιχνίδια σε ένα, το skirmish και το campaign! Και στα 2 πολύ καλύτερους κανονες απο το Descend! Εγω έπαιξα το skirmish και μου φάνηκε εξαιρετικά ισορροποιμενο! Με αποφάσεις σημασίας! Το σιγουρο είναι οτι το καυαρυχαριστήθηκα :meeple:

@VitaKapa » Δευτ Φεβ 16, 2015 9:31 am wrote:

Καλημέρα Αχιλλέα 🙂 δυστυχώς το Descend 2nd edition δεν το εχω παίξει ακόμα και δεν μπορώ να κάνω απευθείας σύγκριση! Ωστόσο βασίζομαι στα λόγια του φίλου μου Γιαννη που εχρι και τα 2 και θεωρεί το Starwars πολύ πολύ καλύτερο! Ουσιαδτικά μου είπε ότι είναι 2 παιχνίδια σε ένα, το skirmish και το campaign! Και στα 2 πολύ καλύτερους κανονες απο το Descend! Εγω έπαιξα το skirmish και μου φάνηκε εξαιρετικά ισορροποιμενο! Με αποφάσεις σημασίας! Το σιγουρο είναι οτι το καυαρυχαριστήθηκα :meeple:

Σ ευχαριστω βαγγελη μου!!!Πανω κατω τα ιδια εχω ακουσει κι εγω…Θα κοιταξω να το παιξω πρωτα και να αποφασισω μετα!δεν υπαρχει περιπτωση να μην ευχαριστηθεις τετοιου ειδους παιχνιδι…Ακομα κ το ντισεντ που χει θεματα αρκετα το ευχαριστιεσαι οταν σκοτωνεις το τεραστιο κοκκινο τερας η τον υπερτουμπανο ηρωα… tongue
    Αντε με το καλο και το campaign ν αρχισετε

matsas
    Participant

αχιλλεα και μονο που ειναι STAR WARS το χτυπας!!!!!!!!!!!! whattt

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

Thanks Αχιλλέα :meeple:και εμένα πάντως με τρώει το πορτοφόλι μου
    smiless

@matsas » Δευτ Φεβ 16, 2015 7:51 pm wrote:

αχιλλεα και μονο που ειναι STAR WARS το χτυπας!!!!!!!!!!!! whattt

Μπα βαγγελη μου δεν ειμαι τοσο sci-fi τυπος ουτε καν φαν του star wars…Θεματικα προτιμω το descent οχι με τα χιλια αλλα με τα 1000000000… tongue
    Απλως πασχει πολυ σε θεμα κανονων το descent αλλιως θα ταν καθε βδομαδα στο τραπεζι…Αλλα ναι κι εμενα με τρωει το πορτοφολι μου αλλα ευτυχως το αφηνω να με τρωει για την ωρα(αυτο παει στον αλλο βαγγελη tongue )

petros papitsis
    Participant

μια ωραία φωτογραφία απο την ημέρα του πασχα που ψηναμε και παίξαμε vavel και desperado. xaxaxaxaxa

matsas
    Participant

χαχαχαχα δεν πιστευω πετραν να τα εριξες κι αυτα στα καρβουνα?????

Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 392 total)

You must be logged in to reply to this topic.