Eπανεκδοσεις-δευτερες εκδοσεις παιχνιδιων

This topic contains 24 replies, has 0 voices, and was last updated by Αχιλλέας Γαρυφάλου Αχιλλέας Γαρυφάλου 5 years, 4 months ago.

Viewing 11 posts - 16 through 26 (of 26 total)
  • Author
    matsas
    Participant

@Anakin » Τετ Ιαν 29, 2014 9:25 pm wrote:

Σαφώς όλοι εκνευριζόμαστε με κάτι τέτοιες πολιτικές και πιστεύω εταιρίες του τύπου Fantasy Flight, AEG, Days of Wonder και Σια πραγματικά δεν σταματούν το άρμεγμα! Κοστολογούν πολύ περισσότερο τα παιχνίδια τους και μετά βγάζουν κι ένα κάρο επεκτάσεις ενώ όλοι ξέρουμε πως τα περισσότερα τα είχαν από πριν έτοιμα. Γιατί δηλαδή μας κοροϊδεύουν και δεν βγάζουν το προϊον τους πλήρες;

Φίλε Βαγγέλη γι’ αυτό και δεν έγραψα το θέμα με τις τιμές αλλού γιατί πιστεύω πως εδώ δεν θα με παρεξηγήσει κάποιος. Σαφώς ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης ισχύει παντού. Οι αγοραστές έχουν την δύναμη αλλά δεν ξέρουν να την χρησιμοποιήσουν δυστυχώς… :meeple:

πανο δεν εχουμε βρεθει αλλα ειναι σαν να σε ξερω δεν υπαρχει θεμα να σε παρεξηγησω εγω και να διαφωνουσαμε.Αλλου εχει γινει μεγαλος ντορος με το συγκεκριμενο θεμα(τιμες) και μαλιστα με λαθος τροπο……
    οταν μου ξανακολλησε το μικροβιο λοιπον πηρα παιχνιδι της fantasy flight και ελεγα μα καλα τι βαζουν τοσο μεγαλο κουτι μεχρι που μου ειπε ενας φιλος οτι το κανουν καθαρα για την τιμη!Οσο πιο μεγαλο τοσο στο βαραει……………σου βαζουν κ ενα χαρτονι μεσα να πιανει χωρο και ολα καλα………..ειναι καλη εταιρια η ffg δεν λεω αλλα την βλεπω με λιγο λοξο ματι………

Καλά από εμένα σίγουρα δεν τίθεται θέμα παρεξηγήσεως! Απλά είπα να το αναφέρω για να μην παρεξηγηθεί ο τρόπος που γράφω. Ας μην ξεχνάμε πως ο γραπτός λόγος είναι συχνά αιτία παρεξηγήσεων καθώς άλλο θέλει να πει ο γράφων, άλλα διαβάζει ο αναγνώστης. Σαν το χαλασμένο τηλέφωνο που παίζαμε μικροί ένα πράγμα! xaxaxaxa
    Σίγουρα αξίζει να την πάρεις με στραβό μάτι και την FFG αλλά κι αρκετές ακόμα πιστεύω… Ειδικά όπου βλέπω τον τίτλο σε παιχνίδι και λέει LCG ή CCG λέω “καλά, άσε δε θα πάρω” γιατί τζάμπα θα δίνουμε χρήματα για ένα παιχνίδι ενώ μπορούμε να απολαύσουμε άλλα με τα ίδια χρήματα και να ‘χουμε και ποικιλία! 😉

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

Συμφωνώ 100% μαζί σου φίλε Anakin 🙂
    και αυτος ειναι ακριβώς ο λόγος που
    ανάμεσα στα 900 παιχνίδια που έχω στην
    συλλογή μου αποφεύγω τα LCG & CCG
    και αν πάρω κάποιο θα είναι σίγουρα αυτόνομο
    και ολοκληρωμένο παιχνίδι που να μην απαιτεί
    να boostareis σε κάρτες και decks
    Πατάδειγμα το Rune Age

Που μιας και το θυμήθηκα εχω γυρίσει Video
    και δεν εχω κάνει ακόμα το μονταζ
    note to myself
    xaxaxaxaxa

Ανυπομονώ για τα επόμενα βιντεάκια που θα κάνεις Βαγγέλη! 2thumbsup

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

Thanks Anakin νομιζω είναι καιρός να επιστρέψουμε δυναμικά 🙂
    το επόμενο σκ σε 7 μέρες θα κάνουμε παρουσιαση του
    intrigue city με τις κοπέλες της purple games που θα έρθουν
    απο Θεσσαλονικη λένε ότι είναι και αυτό πολύ καλό, θα το διαβάσω το σκ
    θα ποστάρω και λεπτομέρειες για το event σύντομα 😎
    ελπίζω να μπορέσουμε να δούμε και απο κοντα όποιον από
    το forum τα καταφέρει :meeple:
    σύντομα περισσότερες λεπτομέρειες
    smiless

Αναμενουμε νεοτερα φιλε Βαγγελη για την παρουσιαση…Συμφωνω κι εγω με τα παιχνιδια που θελουν πολυ χρημα για να παιξεις και αναβαθμισεις συνεχως κι εχω ελαχιστα…Αλλα θελω ρε φιλε ειλικρινα να μου απαντησεις σε μια ερωτηση…Που διαολο βαζεις τα 900 παιχνιδια(πανω κατω ρε παιδι μου) εγω εχω 120 και δεν χωρανε πουθενα…Ειλικρινα πως διαολο τα χωψρας??σωσε με ρε φιλε δεν ξερω τι να κανω… xaxaxaxa πακετο μεγαλο…Ασε που θα μ διωξει η κοπελια για δεν χωραμε μου λεει συνεχως…

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

@garif » Πέμ Ιαν 30, 2014 11:01 pm wrote:

Αναμενουμε νεοτερα φιλε Βαγγελη για την παρουσιαση…Συμφωνω κι εγω με τα παιχνιδια που θελουν πολυ χρημα για να παιξεις και αναβαθμισεις συνεχως κι εχω ελαχιστα…Αλλα θελω ρε φιλε ειλικρινα να μου απαντησεις σε μια ερωτηση…Που διαολο βαζεις τα 900 παιχνιδια(πανω κατω ρε παιδι μου) εγω εχω 120 και δεν χωρανε πουθενα…Ειλικρινα πως διαολο τα χωψρας??σωσε με ρε φιλε δεν ξερω τι να κανω… xaxaxaxa πακετο μεγαλο…Ασε που θα μ διωξει η κοπελια για δεν χωραμε μου λεει συνεχως…

χαχαχαχα άσε αυτό είναι μια πονεμένη ιστορία!!! 2 δωμάτια γεμάτα με παιχνίδια, βιβλιοθήκες από πάνω ως κάτω, παιχνίδια κάτω από τους καναπέδες και τα κρεβάτια, και γενικά όπου χωράνε!!! Ευτυχώς που της Έλιας της αρέσουν γιατί αλλοιώς θα είχαμε πρόβλημα
    xaxaxaxaxa

matsas
    Participant

εμενα η προταση μου ειναι η εξης και θα την ξαναπω GAME NIGHT!!!!ο καλυτερος τροπος να παρουσιασεις ενα παιχνιδι………………….!!!!!
    υ.γ. Αν δεν σ αρεσει τοσο το lords of vegas βαγγελη εχω εγω χωρο στην ντουλαπα μου ακομα……………. xaxaxaxaxa

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

Χεχεχεχε thanks Βαγγέλη, θα το έχω υπόψιν μου για οταν ξεχειλίσει η κατάστααση 😀

Μαλιστα…καπως ετσι τα χω κι εγω αλλα πιανουν ενα δωματιο…της δικιας μου παλι δεν ειν τοαγαπημενο της χομπι οποτε με βλεπω να τα μαζευω απο τον δρομο…αν καμια μερα τα παρει κι αρχισει να τα πεταει απ το παραθυρο θα σας φωναξω να ρθειτε να τα πιανετε… xaxaxaxa

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

@garif » Παρ Ιαν 31, 2014 1:46 pm wrote:

Μαλιστα…καπως ετσι τα χω κι εγω αλλα πιανουν ενα δωματιο…της δικιας μου παλι δεν ειν τοαγαπημενο της χομπι οποτε με βλεπω να τα μαζευω απο τον δρομο…αν καμια μερα τα παρει κι αρχισει να τα πεταει απ το παραθυρο θα σας φωναξω να ρθειτε να τα πιανετε… xaxaxaxa

χαχαχαχαχα φαντάζεσαι? Παναγία μοθ εφιάλτης, από τους χειρότερους 😀

Viewing 11 posts - 16 through 26 (of 26 total)

You must be logged in to reply to this topic.