τι επιτραπεζια παιξαμε το σαβκο?

This topic contains 945 replies, has 12 voices, and was last updated by  matsas 5 months, 2 weeks ago.

Viewing 15 posts - 931 through 945 (of 946 total)
  • Author
    VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

Α ωραια αν μπορειτε και εχετε τοσο καλο μενου με την μικρη μαζι μια χαρα ειστε Βαγγελη 🙂 και επι της ευκαιριας πολλα μπραβο για το νεο μελος της οικογενειας να σας ζησει να την χαιρεστε και να την καμαρωσετε να γινει λαμπρη gamer tongue

εμεις παιξαμε 2 βαρια χρονοβορα παιχνιδια αλλα αξιζαν καθε λεπτο τους μιας και ειναι παικτικες εμπειριες και τα 2:

1) Mage Knight the Board Game: παιχνιδι θησαυρος, θελει το χρονο του αλλα ειναι παιχνιδι που στα δινει ολα. Δεν υπαρχει αλλο παιχνιδι που να ειναι κορυφη σε mode συνεργατικο, σολο, ανταγωνιστικο

2) Struggle of Empire: παιχνιδι του Martin Wallace alπου θελει 5 η 7 παικτες για να λαμψει. Θα τσακωθειτε με τους φιλους σας θα κανετε διπλωματια πολεμο και διαχειρηση αλλα ολα μα ολα θα αξιζουν καθε λεπτο που αφιερωσατε στο τραπεζι και θα περασετε τελεια 🙂

boomer
    boomer
    Participant

Βαγγέλη Μάτσα σου εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου να σου ζήσει η κόρη να είναι γερή και σύντομα να παίζετε τις πρώτες σας παρτίδες!! Κι εγώ τον ανιψιό μου με το που αρχίσει να μιλάει θα τον βάλω και στην ομάδα!! Gamer από κούνια που λένε!! 😀
    Βαγγέλη (VK) περιμένω να δω και το βίντεο από το Mage Knight. Ηθελα πολύ να το δω αυτό το παιχνίδι…..κι ας έχει κείμενο χαχα!!

petros papitsis
    Participant

Βαγγελαρα σου εύχομαι να σας ζήσει!!!! Το πιο ιδανικό ενα επιτραπέζιο στο ενα χέρι και στο άλλο μια μπαλα του μπάσκετ. Αφου σαν καλος προπονητής θα την κανεις και στα δυο άπαιχτη 🙂 :thumbsup: :salute:

matsas
    Participant

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!!!! Με τέτοια παρέα εδω μέσα δεν γλυτώνει η μικρη χεχεχεχεχε!!!
    Στα σοβαρά θέματα τώρα χεχε. boomer όντως είναι εντυπωσιακό το staufer dynasty από οπτικής πλευράς και το είχε σε αρκετά καλή τιμή σε σχέση με άλλα μαγαζιά(και εξωτερικού)
    Για να είμαι ειλικρινής το μπερδεψα με ένα άλλο που ήθελα το the palace of carrara

peterdnxs
    Participant

Αν και καθυστερημένα…..just 4 fun (χειροποίητο) , scrabble και δυστυχώς 7 wonders μας έμεινε στο κουτί γιατί πέρασε η ώρα!Δεν πειράζει έρχεται Σάββατο σε λίγες μέρες!

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

ρε συ Πετρο φοβερη η handmade εκδοση super star super star super star
    Πολυ πιο ωραια απο το ιδιο το παιχνιδι. χεχεχεχε
    ωραια φωτο παιδια

peterdnxs
    Participant

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια για δεύτερη φορά! Θέλω να φτιάξω και άλλο παιχνίδι μόνος μου (υπάρχον) , έχεις καμιά ιδέα;
    Να μην έχει μινιατούρες δύσκολες και να είναι ενδιαφέρων αν γίνεται. Προκαταβολικά ευχαριστώ…

petros papitsis
    Participant

Γειά σου πετραρα γίγαντα. .. αχαχαχα ωραία φωτογραφία. φενεται και ο non gamer εξελζες. χαχαχα πλακα κανω ισα ισα είναι δυνατός παίκτης. επιτέλους βγηκε στο τραπέζι και παίξαμε το alchemist. Απλά απίστευτο. φρέσκος μηχανισμός με πολλά πράγματανα να κάνεις. .. ανεβάζω φωτογραφία. 2thumbsup

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

@peterdnxs » Τετ Ιαν 20, 2016 11:11 am wrote:

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια για δεύτερη φορά! Θέλω να φτιάξω και άλλο παιχνίδι μόνος μου (υπάρχον) , έχεις καμιά ιδέα;
    Να μην έχει μινιατούρες δύσκολες και να είναι ενδιαφέρων αν γίνεται. Προκαταβολικά ευχαριστώ…

Α ωραία!!!! χμμμμ θα έλεγα ότι θα μπορούσες να φτιάξεις για παράδειγμα
    1) Αυτοκράτορας σε 8 λεπτά
    2) Tiny Epic Kingdoms
    3) Zombie in my Pocket
    4) Pocket Civ
    5) Reiner Knizia’s Decathlon
    6) Τα χειρόγραφα του Αββαειου

Μερικά που μου ρχονται γρήγορα στο μυαλό
    smiless

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

@petros papitsis » Τετ Ιαν 20, 2016 12:37 pm wrote:

Γειά σου πετραρα γίγαντα. .. αχαχαχα ωραία φωτογραφία. φενεται και ο non gamer εξελζες. χαχαχα πλακα κανω ισα ισα είναι δυνατός παίκτης. επιτέλους βγηκε στο τραπέζι και παίξαμε το alchemist. Απλά απίστευτο. φρέσκος μηχανισμός με πολλά πράγματανα να κάνεις. .. ανεβάζω φωτογραφία. 2thumbsup

Ωραιο παιχνίδι το Alchemists και πολύ καινοτόμο και φρέσκο!!! Η Φωτογραφία κλασσικά φοβερη
    cool photos

peterdnxs
    Participant

Καλό μήνα σε όλους!!! Καταρχήν ευχαριστώ για τις προτάσεις που μου δώσατε για την κατασκευή. Μάλλον για τα χειρόγραφα με βλέπω να φτιάχνω. Το avalon resistance μας χάρισε φοβερές στιγμές γέλιου και τσακωμών όλο το Σαββατοκύριακο που πέρασε. Πολύ καλό παιχνίδι για μεγάλες παρέες. smileee

boomer
    boomer
    Participant

Πέτρο μια πολύ ωραία κατασκευή είναι και το ψαρεύοντας με τους πάγους! Δεν έχεις παρά να σχεδιάσεις και να εικονογραφήσεις 60 εξάγωνα πλακίδια σε χοντρό χαρτόνι και να τα κόψεις με κοπίδι! Βρίσκεις και 16 πιόνια σε 4 χρώματα και το παιχνίδι είναι έτοιμο!!
    Το patcwork επίσης είναι κι αυτό εύκολο μιας και περιέχει μόνο πλακίδια, αρκεί να έχεις βέβαια και το πρωτότυπο για να βλέπεις!
    Αλλα πολύ εύκολα είναι τα Καλλιστώ, Blokus, hive και γενικά τα περισσότερα abstract και αυτά που έχουν σαν κύριο περιεχόμενο tiles και καθόλου κάρτες!!

peterdnxs
    Participant

Φίλε boomer το hive το κοιτάω εδώ και λίγο καιρό και μου έχει κινήσει την περιέργεια, διάβασα και κάτι άρθρα και το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον. Μάλλον θα ξεκινήσω τον σχεδιασμό και την κατασκευή μόλις βρώ λίγο χρόνο. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες σου!

matsas
    Participant

εχουμε και λεμε
    UGO

κατσικομαχιες

TSCHAK

DOMINION

ΚΑΙ εκει που το επαιζα(το dominion) σκεφτηκα!!!!
    -Μα καλα εχει αναγκη ολες αυτες τις επεκτασεις που εχει βγαλει??
    -Τοσο καλο παιχνιδι πως και δεν εχει μεταφραστει καμια επεκταση(το intrigue ειδικα)??
    -παιζει να βγει καινουργια ελληνικη εκδοση?Γιατι αυτη της καισσας την εχουν γυρω στα 30 ευρω(νομιζω ειχε πολυ πιο πανω)

VitaKapa
    VitaKapa
    Participant

ωραια παιχνιδακια Βαγγελη :meeple:
    οντως για το Dominion εχουν βγει απειρες επεκτασεις, αλλα εδω και καιρο τωρα, οποτε δεν νομιζω οτι θα βγουν μεταφρασεις για αυτες απο την καισσα, ακομα και στο carcassonne εχουν μεταφρασει ισα ισα 2 αν δεν κανω λαθος. Θα ρωτησω ομως και αν μαθω κατι θα σου πω να ξερεις

Viewing 15 posts - 931 through 945 (of 946 total)

You must be logged in to reply to this topic.